KTO SME


FÆNCY FRIES je mladý street food koncept pôvodom z Ostravy. Naším povolaním je vyrábať skvelé hranolky a domáce dipy z čerstvých a lokálnych surovín najvyššej kvality. Veríme, že aj tak jednoduchá vec ako sú hranolky môže byť skvelým jedlom, keď sa do nej investuje správne množstvo energie a času. Naším cieľom je vytvoriť kvalitné fast food občerstvenie s jednoduchou a sofistikovanou ponukou.


NAŠE MENO


Všetko sa točí okolo slova FÆNCY, v ktorom je použité severské písmeno Æ, ktoré vizuálne kombinuje písanú a fonetickú verziu anglického slova fancy, ktoré sa číta [fency]. Jeho význam pre nás funguje dvojzmyselne, fancy znamená niečo ako fajnový a zároveň toto slovo môže byť použité v otázke „Do you fancy fries?“, čo v preklade znamená „Dáš si hranolky?“


NAŠE ZEMIAKY


Výroba našich skvelých hranoliek začína ďaleko pred dverami našich prevádzok, na poliach našich dodávateľov. Kľúčovým faktorom k výrobe je výber správnych zemiakov. Dbáme na to, aby naše hranolky boli vždy zo zemiakov vypestovaných v Slovenskej republike. Vynakladáme maximálne úsilie, aby sme udržali rovnako vysokú kvalitu našich zemiakov počas celého roka, a preto s našimi dodávateľmi vždy dôkladne konzultujeme výber správnej odrody, ktorá je následne podrobená náročnému testovaniu predtým, než sú hranolky servírované našim hosťom.


NAŠA PRÍPRAVA


Hranolky pripravujeme podľa vlastného receptu, ktorý je inšpirovaný flámskym postupom prípravy. Rozkrojené, čerstvé zemiaky sa smažia dvakrát. Najprv dlhšiu dobu na nižšej teplote a následne kratšiu dobu na vyššej teplote. Smažíme výhradne na rastlinnom oleji, ktorý je bez výraznej príchuti – len ten podtrhne pravú chuť zemiakov a tiež zaistí, že naše hranolky sú vhodné ako pre vegetariánov, tak aj pre vegánov. Posledným krokom pred servírovaním je iba dosolenie alpskou soľou v správnom množstve, ktoré podtrhne celkovú chuť.


NAŠE HRANOLKY


Ako prvý v Českej, a teraz už aj Slovenskej republike, sme predstavili nový dizajn kornútov, vďaka ktorému vám nehrozí utopenie vrchných hranoliek v dipe. Všetky naše dipy vyrábame podľa vlastných receptúr, ktoré sme starostlivo upravovali k chuťovej dokonalosti. Kombinácia našich hranoliek a dipov vytvára výnimočnú kombináciu chutí, vďaka ktorým vznikne zážitok pre vaše chuťové poháriky, ktorý sa vám vryje do pamäti.